Bazaar – Alışveriş Ve Yaşam Dergisi

GÜZELLİK ANLAYIŞINIZ’I DEGİŞTİRİYORUZ

admin 05 Ağustos 2013 Galeri, Genel, Haber, Magazin, Roportajlar, Yaşam Yorumlar Kapalı
GÜZELLİK ANLAYIŞINIZ’I DEGİŞTİRİYORUZ

GÜZELLİK ANLAYIŞINIZI DEGİŞTİRİYORUZ

Esse güzellik salonundan güzelleştiren uygulamalar…

17 yıldır güzellik sektörüne hizmet veren Sema Gülhatun,akedemik eğitimden,mesleki eğitime kadar birçok merkezde yüzlerce öğrenci yetiştirdikten sonra Esse Lazer Güzellik salounu konyaaltında hizmete açmıştır.Uzman kadrosuyla kaliteli ve diplomalı çalışanlar ile hizmet veren Esse Dünya’da ve Türkiye’de hızla gelişmekte olan bu sektörde modern cihaz ve son teknolojisi ile bay bayan epilasyon,leke bakımı,cilt bakımları,bölgesel incelme (kavitasyon),kirpik ekimi,kalıcı makyaj gibi birçok alanda hizmet vermektedir.

Eğitmen Sema Gülhatun’la söyleşimizde:

Hızla gelişmekte olan sektörümüzde sizlere farklı bir pencere  açıp, bu noktada sizlerin istek, arzu ve hayallerinize yanıt vermeyi amaç edindik. bir çok üniteye sahip geniş yelpazesiyle öncelikle sağlığınızı korumayı hijyenik bir ortamda  ekonomik ve kalite prensibiyle bay – bayan tüm kişisel bakımlarınız için Esse Antalya Konyaaltında. 17 yıllık eğitim ve tecrübemizle diplomalı uzman kadromuzla sizlere ihtiyacınız olan  desteği verecek ve bundan doğan mutluluğu paylaşacak, bu arzuyla daha çok  çalışacağız.

Lazer epilasyon

İstenmeyen tüylerden kurtulmanın en hızlı ve en sağlıklı yolu, IPL ile epilasyondur. Işık kaynaklı kalıcı IPL epilasyon için kullanılan prensip, atımlı ışık aracılığıyla cilde nüfuz etme özelliği olan bir ışık yollamaktır. Bu ışık kılların kökünde bulunan melanin tarafından emilecek ve ısıya dönüştürüp, kıl köklerinin geri dönüşümsüz olarak tahribatını sağlayacaktır. Kılların temizlenmesine yönelik IPL uygulama yöntemi, lazerlerinde içinde bulunduğu diğer yöntemler arasında giderek daha da yer edinmektedir. Nedeni ise, IPL epilasyon yönteminin farklı deri ve kıl tiplerine yönelik çok yönlülüğü, güvenirliği ve kullanım kolaylığıdır. Değişik lazerlerin ve IPL sistemlerinin uzun vadede epilasyonu sağladığı gösterilmiştir. IPL epilasyon radyo frekans (RF) ve düşük seviyeli optik enerji kombinasyonu olan tüm deri tipleri için, açık renkli kıllar da dahil olmak üzere etkili ve güvenli bir epilasyon sağlayabilir. Uygulama sırasında büyüme aşamasında olan tüyler, uygulamayı takip eden 3-20 gün içinde dökülmeye başlar. Sadece aktif olan tüyler (anajen faz) sürekli tüy alma işlemine tepki verdiği için, doğal olarak birden çok seans gereklidir. Seansların adedi vücut bölgesine, tüylenmenin yoğunluğuna, tüy köklerinin rengine ve derinliğine bağlıdır ve genel olarak 6 ila 8 seansta başarılı sonuçlar elde edilir.

Leke tedavisi:

En sık rastlanan kozmetik sorunlardan biri de cilt lekeleridir. Cilt lekesi değişik nedenlere bağlı olarak ortaya çıkabilmektedir. Son zamanlarda leke tedavisi konusunda önemli gelişmeler olmuştur. Lekeler doğuştan ve edinsel olmak üzere ikiye ayrılır:
Doğumsal lekeler genellikle bebeklikten itibaren başlar ve tiplerine göre bazıları yaşla birlikte solarken bazıları devam eder. Bu tür doğum lekelerinde, vasküler laser türleri tedavi alternatifidir.
Edinsel leke tedavisinde altın kural düzenli güneş koruyucu kullanımıdır ve genellikle mayıs ve eylül ayları arasında leke tedavisi uygulanmaz. Kimyasal peeling, IPL (yoğunlaştırılmış atımlı ışık), mikrodermabrazyon uygulaması, içinde hidrokinon, kojik asit, c vitamini, glikolik asit içeren kremler tedavi alternatifleri arasında yer alır.

Bölgesel incelme ( kavitaasyon )
Bölgesel zayıflama ve selülit uygulamasında kullanılan liposuction, mezoterapi gibi tüm tekniklerden daha etkili sonuç veren Kavitasyon yöntemi, Hiçbir yan etkisi olmadan, her yaştaki bay ve bayanlara uygulanabiliyor. Deri yüzeyinden gönderilen ses dalgaları, derialtı yağ dokuda odaklanır, oluşan güçlü titreşim yağ hücre zarlarını parçalar ve yağ dokuyu sıvılaştırır. Sıvılaşan yağlar, vücudun beyaz kan damarları ve temizleyici hücreler tarafından ortamdan uzaklaştırılır. Parçalanan yağlar, vücuda ek enerji sağlar. Bu enerjinin harcanması ve parçalanan hücrelerin karaciğere taşınıp , idrarla dışarı atılması için günlük 40 dakikalık yürüyüş ve günde iki litre su tüketimi önerilmektedir.

Kalıcı makyaj :

Makyaj kadın bakımının en önemli parçalarından birisi ve kadınların vazgeçemediği makyaj yapma uygun vakit yoksa büyük eziyetlerden birisi haline gelebiliyor. Makyaj yapılmadan dışarı çıkıldığında yaşanan stres, sinir ve rahatsızlık duygusu psikolojik olarak büyük etkiler göstereren bütün bir günü mahvedebiliyor.

İşte kalıcı makyaj bu soruna çözüm için üretilmiş durumda ve vakti kısıtlı olanlar için büyük bir kurtarıcı durumunda.

Ayrıca kozmetik malzemelere alerjisi olanlar, sporcular, hassas bölgelere sahip olanlar, işleri dolayısıyla kendine vakit ayırmakta zorlanan ve devamlı iyi, bakımlı görünmesi gerekenler arasında da çok popüler bir uygulama.

Begen Paylas !

Yazar

Comments are closed.