Bazaar – Alışveriş Ve Yaşam Dergisi

Göz Renginiz Her şeyi Ele Veriyor

admin 13 Haziran 2014 Genel, Haber, Yaşam Yorumlar Kapalı
Göz Renginiz Her şeyi Ele Veriyor

Amerikalı bilim adamlarının araştırmasından ortaya bu sonuç çıktı.

 

Göz rengi, “sağlık” konusunda bilgi veriyor.

ABD’deki Pittsburgh Üniversitesi’nden bilim adamlarının araştırması, göz renginden stres ya da ağrıya duyarlılığın okunabileceğini gösterdi.

Hamile Kafkas kadınlarının katıldığı araştırmada, açık göz rengine sahip kadınların (mavi veya yeşil) ağrıya daha dayanıklı, daha az stresli ve olumsuz düşünmeye daha az meyilli oldukları belirlendi.

Araştırmada, açık göz rengine sahip kadınların doğum sırasında daha az ağrı hissettikleri, daha az stresli oldukları görüldü.

Araştırmaya imza atanlardan Dr. Inna Belfer, koyu ve açık göz rengine sahip kadınlar arasındaki farklılığın deri, saç ve göze rengini veren melanin adlı pigmentten sorumlu genlerden kaynaklanıyor olabileceğini vurguladı.

Araştırmanın sonuçları Amerikan Ağrı Derneği’nin konferansında sunuldu.

Daha önce İtalyan bilim adamlarının araştırması, mavi gözlülerde diyabet ve işitme sorunları riskinin daha fazla olduğunu ortaya koymuştu.

Georgia ve Edinburgh Üniversitelerinden bilim adamlarının araştırmaları ise mavi ya da yeşil gözlülerin alkol tüketmeye daha meyilli olduklarını ve göz hastalıklarına daha sık yakalandıklarını göstermişti.

 

 

 

Begen Paylas !

Yazar

Comments are closed.