Bazaar – Alışveriş Ve Yaşam Dergisi

El ve Ayaklar, ASMER’de Uzman Ellere Emanet

admin 13 Şubat 2013 Genel, Gündem, Haber Yorumlar Kapalı
El ve Ayaklar, ASMER’de Uzman Ellere Emanet

El ve Ayaklar, ASMER’de Uzman Ellere Emanet

El ve ayakların uzman ellerle buluştuğu Asmer’in kuruluşundan ve hizmetlerinden bahseder misiniz?

Asmer El Ayak Sağlığı, 12 yıl önce Bursa’da kurulmuştur. Almanya’daki Podiatry Sistemi örnek alınmıştır. Zira Almanya gerek teknolojideki imkanları, gerekse mesleki ehemmiyeti konusunda zirve yapmış bir ülkedir. Ayak sağlığı ünitemizde,medikal ayak bakımı, batık tırnak, diyabetik ayak bakımı, çatlak topuk bakımı, nasır bakımı, deforme tırnak, mantarlı tırnak,ortez uygulamaları ve kalınlaşmış tırnak gibi ayakta oluşan başlıca problemlerle savaşıyoruz.

Tırnak batması neredeyse herkesin yaşamı içerisinde bir kez de olsa karılaştığı bir vakadır

Günlük hayatta en çok karşılaşılan ve yaşam kalitesini düşüren ayak sorunlarından biri olan tırnak batması nedir ve neden oluşur? Günümüzde batık tırnak bakımı nerelerde ve nasıl yapılmalı?

.Çok çeşitli nedenlerden dolayı batık yaşanabilir. Örneğin, yanlış ayakkabı, basış bozukluğu, yanlış törpüleme, en çok da bilinçsiz yapılan manikür ve pedikür buna sebep olur. Günümüzde batık tırnak bakımları en sağlıklı olarak Ayak sağlığı bakım merkezlerinde yapılmaktadır. Bu merkezlerde tırnağın doğal uzama süreci desteklenerek yapılan batık bakımları daha hızlı, kesin ve ağrısız çözüm oluşturmaktadır.

Batık bakımında dünyanın pek çok yerinde tercih edilen 3TO yönteminden bizlere bahseder misiniz?

3TO tel sistemi dünyadaki tek güvenli sistem desek abartmış olmayız. Tel takarken de takılı iken de canınız asla acımaz ve tırnağın orijinal yatağına kolayca oturmasını sağlayarak tekrar batmasını da engeller. Tırnak şekil düzeltmelerinde kullanılan en güvenli yöntemdir.Tel takılı olduğu zaman günlük aktivitelerinizi önlemez, sporunuzda ve günlük koşularınızda size engel olmaz. Tırnak batma acınız takıldığı andan itibaren geçer.

“ Diyabet ayakların en üst seviyede korunması gerekir. His kaybından dolayı taşınan risk çok önemlidir.”

Diyabet hastalarında dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan biri ayak bakımıdır.Bu yüzden diyabetli kişilerin ayaklarına özel itina gösterilmesi gerekir.Bu tip kişilerde ayak ve el bakımı nasıl olmalıdır ve nelere dikkat edilmelidir?

Diyabet ayakların en üst seviyede korunması gerekir.

His kaybından dolayı taşınan risk çok önemlidir.Diyabetik ayaklarda tırnakların uygun biçimde kesilmesi, batığa sebep olan sorunların ağrısız, acısız, kanamasız ortadan kaldırılması, nasır oluşumunun engellenmesi, basınç giderici destek malzemelerinin seçimi ve uygulanması, diyabetlilere özel malzemeler ile onların ayaklarındaki sorunların oluşmamasında çok önemlidir. Ancak  bu şekilde maksimum  koruma mümkün.

Topuklardaki çatlaklar nasıl oluşuyor ve Asmer bu çatlaklarla kaç seansta ve nasıl savaşıyor?

Topuk çatlağı cildin kurumasıyla gerçekleşen bir problemdir. Topuk  bölgesi, giyilen ayakkabı ile de zarar görür. Basıncın yüksek olduğu  bir yer olduğu için deri gerilir ve kuru olduğu için yarıklar meydana gelir.Asmer’de çatlak topuklara ilk seanstan itibaren hızlı bir iyileşme sağlanır.Yanıkların iç kısmına kadar temizlenir ve cilde yoğun bir şekilde nem kürleri yapılır.Özellikle yoğun kürler ile süreç hızlandırılır.

Evde yapılan günlük el ve ayak  bakımı nasıl olmalı, nelere dikkat edilmeli?

Evdeki en önemli bakım, günlük nemlendirmedir.Deri sertleşmeleri ve nasırlar nem seviyesi doygun olan bir deride oluşmaz. Çünkü savunma sistemi olan nasırlaşma uyarı almadığı için deri katmanlarını arttırmaz.

Medikal el ve ayak bakımı nedir ve kaç aşamadan oluşmaktadır?

Medikal ayak bakımı zaman içerisinde gelişen ayak problemlerinizi giderek azaltan bakım yapan bir sistemdir. Periodik medikal ayak bakımı yaptıran kişilerde ayak sorunları görülmez. Çünkü sorunlar büyümeden bakım ile yok olurlar. Oluşmuş sorunların ise medikal bakım ile kolayca çözümleri vardır. Cerrahi bir müdahale gerektirmeden çözülür.

Nasır oluşumunun önlenmesinde en önemli unsur nedir ve nasır problemlerine son vermek adına Asmer’de nasıl bir yöntem uygulanmakta?

Nasır, baskı ve  sürtünmeden dolayı meydana geldiği için nasırlı bölge kolayca temizlenir ve bu işlem acısızdır. Ancak aynı baskı ve sürtünme devam etmesi halinde tekrar nasır olacağı için baskı giderici destek ürünleri kullanılması önerilir. Düzenli kullanılması halinde tekrar nasır oluşmaz.

Hem acı veren, hem de estetik açıdan düzeltilmesi gereken ve eş tedavisinin şart olduğu mantarlı tırnak problemlerinin çözümünde Asmer nasıl bir yol izliyor?

Ayak ve tırnak mantarı, tırnak yatağı ve plağını tutan enfeksiyonel bir hastalık olmakla beraber tedavisi mümkün olan fakat bulaşıcı bir hastalıktır. Genellikle mantar, tırnağın altına girer ve burayı tutar. Tırnağa hasar veren her şey mantarın içeri girmesini kolaylaştırabilir, örneğin: Zedelenme, el- ayak tırnağına sert bir cisimle vurulması, ayak tırnağına basılması gibi…Ve tırnak mantar enfeksiyonu kendiliğinden iyileşmez. Doktorunuz tarafından önerilen ilaç tedavisi ve önerilere uymak gerekir. Çok zorunlu olmadıkça da tırnakların çekilmemesi gerekir.

Kalınlaşmış tüm dokular freeze sistemi ile tamamen temizlenir. Anti fungal içeren damlalarımız ile bu süreçte gelen tırnağı takip ederek uzatılır.

Mantarlı tırnakta Asmer, öncelikle mantarın yaşam alanını yok eder, bu ne demektir?

Kalınlaşmış tüm dokular reze sistemi ile tamamen temizlenir. Anti fungal içeren damlalarımız ile bu süreçte gelen tırnağı takip ederek uzatılır. Her seansta inceltilerek tekrar çoğalmasına izin verilmez.Takip mutlaka gereklidir. Düzenli bakım olmazsa olumlu sonuç alınmaz.

İlk görüşmelerin ücretsiz yapıldığı Asmer’i el ve ayak bakımında diğerlerinden ayıran özellikleri nelerdir?

Asmer ülkemizdeki tam donanımlı tek firmadır. Konseptimizi oluştururken dünyada ayak sağlığında ihtiyaç duyduğumuz her ürünü bizzat Asmer kendisi ithal etmektedir. Toplamda 17 adet distribütörlüğü olan firmayız. Ayak sağlığında kullanılacak veya müşterimizin sorunlarına cevap verecek çok seçenekli ürün yelpazemiz vardır.

 

Şirinyalı Mah.Tekelioğlu Cad. Aral Villa No: 16 K: 1 D:2 (Medikal Park Hastane Karşısı) Antalya
T&F 0242 316 27 28 – Gsm: 0507 767 99 07        www.asmer.com.tr

Begen Paylas !

Yazar

Comments are closed.