Bazaar – Alışveriş Ve Yaşam Dergisi

Dünya şampiyonu Antalyadan çıktı

admin 21 Mayıs 2014 Genel, Haber, Spor Yorumlar Kapalı
Dünya şampiyonu Antalyadan çıktı

Antalya’nın gururu Zehra oldu

Malezya’nın Longkawi kentinde gerçekleşen IFMA 2014 Dünya Muay Thai Şampiyonasında Antalyalı Muay Thai’ci Zehra Doğan Dünya şampiyonu oldu.

Akdeniz Savunma Sanatları Spor Kulübü Sporcusu Zehra Doğan Dünya şampiyonu olarak Milli marşımızı tüm dünyaya dinletti. Milli takımız büyükler, gençler ve yıldızlar toplamda 16 altın, 9 gümüş ve 5 bronz  toplamda 30 madalya alarak dünyanın en iyi takımları arasına girdi.

ŞAMPİYONA ÇOŞKULU KARŞILAMA

Antalya Atatürk Havalimanında Milli sporcu ve şampiyonu karşılamya giden Akdeniz Savunma Sanatları Spor Kulübü sporcuları, ailesi ve muay thai severler tarafından çoşkulu bir şekilde karşılandı. Havaalanında karşılaşma sonrasın duygulandığını belirten  Şampiyon Muay Thai’ci Zehra Doğan, “Öncelikle beni yetiştiren antrenörüm Mustafa Yapıcı’ya, aileme, Muay Thai Federasyon Başkanı Halil Durna ve Milli takım antrenörlerine teşekkür ederim. İlk kez milli oldum fakat hiç bir şekilde zorlanmadan rakibi yenerek Dünya şampiyonu oldum. Bu ilk ama son değil bundan sonra çalışmalarıma ara vermede hem Türkiye’ye hemde memleketi m Antalya’ya daha çok şampiyonluklar getireceğim” dedi.

sampiyon

Begen Paylas !

Yazar

Comments are closed.