Bazaar – Alışveriş Ve Yaşam Dergisi

DeFacto, Lübnan’da ilk mağazasını açtı

admin 15 Haziran 2017 Galeri, Gece, Genel, Gündem, Haber, Magazin, Mekanlar, Roportajlar, Yaşam Yorumlar Kapalı
DeFacto, Lübnan’da ilk mağazasını açtı

Filistin’e yatırım yapan ilk uluslararası marka olan DeFacto bölgedeki yatırımlarına Lübnan’la devam ediyor.  Yurtdışındaki 110. mağazasını  Lübnan’da Tripoli’ye açan DeFacto faaliyet gösterdiği ülke sayısını 18’e çıkardı. Şirket, yılsonuna kadar 2 mağaza da Beyrut’ta açmayı hedefliyor.

 

Global moda markası olma vizyonuyla yurtdışında yeni pazarlara açılmayı sürdüren DeFacto, Arap Yarımadası’nda bulunan Lübnan’da ilk mağazasını hizmete açtı.  Yurt dışında hizmet verdiği ülke sayısı 18’e, mağaza sayısı 110’a ulaşan şirket, 2017 yılı içinde başkent Beyrut’ta 2 mağaza daha açarak ülkedeki mağaza sayısını 3’e çıkaracak. DeFacto, özellikle MENA ve CIS bölgelerinde genişleme hedefiyle yılsonuna kadar toplam 40 mağaza daha hizmete açmayı planlıyor.

 

Lübnan’ın Tripoli (Trablusşam) kentinde açtığı mağaza ile bölgede 35 kişiye istihdam sağlayan şirket, bölgedeki  toplam çalışan sayısını da 100’e çıkardı. Alışveriş olanaklarının ve cafe-restoranların yoğun olduğu Achier Al Daya caddesi üzerinde yer alan DeFacto mağazası, 1000 metrekarelik bir alanda hizmet veriyor. DeFacto, kadın-erkek ve çocuk koleksiyonları ile aksesuarlardan oluşan geniş ürün yelpazesini ulaşılabilir fiyatlarla Lübnanlıların beğenisine sunuyor.

İhsan Ateş: Lübnan’da DeFacto’ya ilgi büyük

 

Lübnan’da açtıkları ilk mağazayla bölgedeki potansiyele  dikkat çeken ve 2017 yılında ilk kez yurt içinden daha fazla mağazayı yurt dışında açmayı hedeflediklerini söyleyen DeFacto CEO’su İhsan Ateş, bu stratejileri kapsamında var oldukları pazarlarda derinleşmenin yanı sıra yeni ülkelere girmeyi de sürdürdüklerinin altını çizdi.

 

İhsan Ateş; “2017 yılı boyunca 125 milyon TL yatırımla 70’den fazlası yurt dışında olmak üzere 100’den fazla mağaza açmayı hedefliyoruz. Tüm stratejilerimiz sürdürülebilir büyüme üzerine kurguluyoruz. Lübnan, hem tasarım ve kalitesi hem de fiyatlarımızın uygunluğu sebebiyle ürünlerimize gösterilen büyük ilgiden dolayı büyüme planlarımızın içindeki önemli ülkelerden biri. Yıl içerisinde bölgedeki mağaza sayımızı 3’e, beş yıl içerisinde ise 7’ye çıkaracağız” dedi.

DeFacto CEO'su İhsan Ateş DeFacto Lübnan Mağazası 1 DeFacto Lübnan Mağazası 2 DeFacto Lübnan Mağazası 3

 

Begen Paylas !

Yazar

Comments are closed.