Bazaar – Alışveriş Ve Yaşam Dergisi

ÇİÇEKKÖY’E DÖNEN ZEYTİNKÖY’E UYSAL’DAN ZİYARET

admin 11 Aralık 2015 Galeri, Genel, Gündem, Haber Yorumlar Kapalı
ÇİÇEKKÖY’E DÖNEN ZEYTİNKÖY’E UYSAL’DAN ZİYARET

ÇİÇEKKÖY’E DÖNEN ZEYTİNKÖY’E UYSAL’DAN ZİYARET

Avrupa ve Uzakdoğu ülkelerine ihraç edilen yılbaşı çiçeklerini üretin Yeşildere Mahallesi sakinleri kadınları ziyaret eden Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, başarılar diledi.

Evlere ziyaret

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal; evlerinde elişi yerine çelenk yapan ,Yeşildere Mahallesi sakini kadınları ziyaret etti. Antalya Valiliği, Muratpaşa Kaymakamlığı, Muratpaşa Belediyesi, Emniyet Müdürlüğü ve Yeşildere Mahalle Muhtarı Kemal Genbeş’in çabalarıyla kötü imajından kurtulmaya çalışan Yeşildere Mahallesi, birkaç yıldır yurt dışına ihraç yapan bir firmanın işgücünü oluşturuyor.

Avrupa ve Uzakdoğu’ya ihraç ediliyor

Süs bitkileri ve çelenk ihracatı yapan firmanın, evlere getirdiği orman atıkları ve süs bitkileri Yeşildere Mahallesi’ndeki kadınlar tarafından çelenk olarak üretilip Avrupa ve Uzakdoğu ülkelerine ihraç ediliyor. Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, çelenk üretimi yapan kadınları evlerinde ziyaret ederek, çaba ve çalışmalarından dolayı kutladı. Başkan Uysal, kadınlara başarı diledi.

Uysal: “Kadınlardan örnek çalışma”

Yeşildere Mahallesi’nde yaşayan kadınların örnek bir çalışma yaptıklarını belirten Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, “Kadınlarımız çelenk üretimini yaparak hem kendi aile bütçelerine, hem de ülke ekonomisine katkıda bulunuyorlar. Ürettikleri çelenkler, dünyanın dört bir yanına gidiyor. Yeşildere Mahallemiz’deki bütün kadınlarımızı kutluyorum” diye konuştu.

Muhtar: “Doğal çelenk yapıyoruz”

Uzakdoğu ve Avrupa ülkelerine çelenk üretimini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Yeşildere Muhtarı Kemal Genbeş, “İstihdam problemimizi çözmek için, çelenk üretimi yapan bir firma ile görüştük ve anlaşmaya vardık. Mahallemizde yaşayan kadınlarımız, bir yılda yaklaşık 100 bin çelenk üretimi gerçekleştirdi. Çin’de yapay olarak üretilen çelenk, sadece bizim bölgemizde doğal ürünler kullanılarak yapılıyor” diye konuştu.

 

 

 

 

Begen Paylas !

Yazar

Comments are closed.