Bazaar – Alışveriş Ve Yaşam Dergisi

Can Dündar’a şantaj!

admin 01 Mart 2016 Galeri, Genel, Gündem, Haber, Magazin Yorumlar Kapalı
Can Dündar’a şantaj!

Boğaz’da çekilmiş uygunsuz görüntüleri medyaya servis edilen Dündar’ın, aynı dönemde “örgüt üyesi” olarak 5 bin kez dinlendiği ortaya çıktı.

 

MİT TIR’larının durdurulması ardından Cumhuriyet gazetesinde FETÖ/PDY lehine haber ve yazıları sebebiyle örgüt işbirlikçiliği, casusluk ve darbe suçlamaları kapsamında tutuklanan ve geçtiğimiz günlerde Anayasa Mahkemesi’nin tartışılan bir kararı ile tahliye olan ‘ın paralel yapı tarafından 5172 telefon görüşmesinin kayda alındığı ortaya çıktı.

Belgelere göre Dündar 2008′de emniyetin talebi ile İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından teknik takibe alındı. KO Medya A.Ş. adına kayıtlı 0532 284 .. .. numaralı telefonu “örgüt üyesi” olarak 5 bin 172 kez dinlendi. Kayıtlar İstanbul İstihbarat Şube Müdürlüğü’nde depolandı. Dinleme taleplerinin altında ise FETÖ dosyalarından tutuklu, Eski İstihbarat Şube Müdürü Ali Fuat Yılmazer ve dönemin İstihbarat Şube Müdür Yardımcısı Erol Demirhan imzaları yer aldı.

KAYDEDİP SERVİS ETTİLER
Dündar’ın İstanbul Boğazı’nda esmer bir kadınla öpüşürken çekilmiş fotoğraflarının medyaya servis edilmesinin de aynı dönemde gerçekleştiği belirlendi. VİP dinlemelere ilişkin İstanbul Adliyesi’nde açılan davada da Dündar mağdur-müşteki olarak yer almıştı.

Begen Paylas !

Yazar

Comments are closed.