Bazaar – Alışveriş Ve Yaşam Dergisi

BÜYÜKŞEHİR AFET YARDIMLARINI SÜRDÜRÜYOR

admin 04 Şubat 2016 Galeri, Genel, Gündem, Haber Yorumlar Kapalı
BÜYÜKŞEHİR AFET YARDIMLARINI SÜRDÜRÜYOR

1

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Demre’de meydana gelen hortum sonrası, vatandaşların yaralarını sarmaya devam ediyor. Okul ve camilerin onarımını üstlenen Büyükşehir Belediyesi, 17 evin de tadilatını gerçekleştirecek.

 

Büyükşehir Belediyesi Demre Koordinatörü Veli Sertbaş, 17 Ocak’ta Demre ilçesinde meydana gelen hortum sonrası, ev ve seralarında zarar gören vatandaşlar için Büyükşehir Belediyesi’nin yardımlarının ara vermeden sürdüğünü açıkladı. Hortumun hemen ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in talimatıyla tüm ekipleri bölgeye seferber ettiklerini söyleyen Sertbaş, ilk etapta Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’na bağlı ekiplerin sera ve evleri zarar gören vatandaşları tespit ettiklerini belirtti.

3 GÜN BOYUNCA YEMEK DESTEĞİ

Demrelilere sıcak yemek ikramında bulunduklarını belirten Sertbaş, “Vatandaşlarımız hortum sonrası ev ve seralarındaki zararı giderebilmek için aile fertleri ve işçileriyle birlikte çalışırken yemek düşünmesin istedik. Ve 3 gün boyunca 7 bin 500 adet pide ve ayran dağıtımı gerçekleştirdik. Bunun yanında 300 paket gıda yardımımız da oldu” dedi. Hortumun ardından evi zarar gören vatandaşlar için yardım talebi oluşturduklarını kaydeden Sertbaş, “Zarar gören 17 ev tespit ettik. Bu evlerimizi onaracağız ve eşya yardımında bulunacağız. Bununla ilgili çalışmalarımız sürüyor. Aynı zamanda her ev için bin lira nakit yardımı gerçekleştirdik. Bu ücreti banka hesaplarından çekebilirler” diye konuştu.

CAMİ VE OKULLAR DA ONARILIYOR

Büyükşehir Belediyesi olarak çatıları zarar gören cami ve okulların onarımını da üstlendiklerini belirten Sertbaş, “Hortumda 3 okulumuz ve bir camimiz zarar gördü. Okullarımız eğitim veremeyecek, camimiz de ibadet edilemeyecek durumda. Onarım çalışmalarımız sürüyor. Eğitim – öğretim yılının ikinci yarısı başlamadan tadilatı bitirip, eskisinden daha sağlam hale getirmeyi planlıyoruz” şeklinde konuştu.

 

 

Begen Paylas !

Yazar

Comments are closed.