Bazaar – Alışveriş Ve Yaşam Dergisi

Bildiğiniz dönerleri unutun

admin 22 Şubat 2016 Galeri, Genel, Gündem, Haber Yorumlar Kapalı
Bildiğiniz dönerleri unutun

Afyonkarahisar’da, süt ve süt ürünleri üzerine faaliyet gösteren bir işletme, tulum peynirinin doğal bağırsağa doldurulmuş kangalını, kaşar peynirinin ise dönerini yaptı.

İLK DEFA YAPILDI

Kentte görücüye çıkan kaşar döner ve doğal bağırsağa kangal şeklinde doldurulmuş tulum peyniri büyük ilgi gördü. Kentte iki kuşaktır süt ve süt ürünleri işletmeciliği yapan İşisağlar’ın son varisi Ali İşisağ’ın fikir babası olduğu kangal tulum peyniri ve kaşar dönerin Türkiye‘de bir ilk olduğu belirtildi. Ürettikleri ürün hakkında mağazalarının Kadınana Caddesinde açılan yeni şubesinde bilgi veren Ali İşisağ, ürünlerin tamamen doğal olduğunu kaydetti. Kangal tulum peynirinin önceki aylarda üretimine başlayarak patentini aldıklarını ve özellikle şehir dışından büyük ilgi gördüğünü ifade eden İşisağ, kaşar dönerin de ilk defa mağazalarının yeni açılan şubelerinde görücüye çıktığını belirtti.

PATENTİ BİZE AİT”

Ali İşisağ, ürünleri ile ilgili açıklamalarına şöyle devam etti:

“Burada ilklerimiz çok öncelikle kaşar dönerimiz var sadece bugüne özel hazırladık bu ürünü. Normalde bu ürünün perakende satışı yok. Hiçbir korucu ve katkı madde kullanılmadan yapıldı. İçinde kimyasal madde olmayan süt ve maya ile yapılmış bir ürün. Bildiğimiz kaşar diyebiliriz, ama belki bir 10 yıl, 20 yıl önce yediğimiz lezzetler. İçerisinde dediğim gibi katkı olmayan bir ürün. Diğer tarafta kangal tulum sucuğumuz var patenti bize ait. Sucuk şeklinde aynı şekilde dikkat çeken bir ürünümüz. Kangal tulum peynirimiz de tamamen natürel, tuz oranımız az. İçerisinde çörek otu vardır nefes alan bir ürün olduğu için dilim dilim kesilip tüketilebiliyor. Muhafazası uzun süre olur vakum gerektirmez. Dışındaki ambalaj doğal bağırsaktır.”

Öte yandan, üretimi yapılan ürün mağazanın açılışına katılan vatandaşlar tarafından büyük ilgi görürken, kaşar dönerden almak isteyenler uzun kuyruklar oluşturdu.

Begen Paylas !

Yazar

Comments are closed.