Bazaar – Alışveriş Ve Yaşam Dergisi

Başkan Uysal, Park ve Bahçeleri denetledi

admin 28 Nisan 2014 Genel, Gündem, Haber Yorumlar Kapalı

Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nde brifing alan Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, çok amaçlı Avrupa standartlarında parkların yapımını istedi.

 

z2Brifingle anlatıldı

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Park Bahçeler Müdürlüğünü denetleyerek yetkililerden brifing aldı. Peyzaj Mimarları ve Mühendislerin hazırladıkları Brifingde Başkan Uysal’a Peyzaj, Çocuk oyun alanları, Aydınlatmalı havuzlar, spot ve hurdalardan oluşan çalışmalar, ışık oyunları, banklar ve oturma alanları, çim tepeler, çim görünümlü tuvaletler, seyir terasları, bisiklet parkurları ve spor alanlarından oluşan yeni yapılacak olan çalışmalar tek tek anlatıldı. Brifing sonrası Başkan Uysal, atölyeler ve bitki üretim tesisini de dolaştı.

 “Falezlere tuvaletler yapılacak”

Falez Parkların tümüne acil olarak tuvaletler yapılmasını ve bu konuda vatandaşlardan yoğun talepler geldiğini söyleyen Başkan Ümit Uysal,  “Avrupa standartlarında, parkların dokusunu bozmadan tuvaletler yapacağız. Beton alandan ibaret olmayacak. Ahşap ve benzeri malzemelerle yapılıp,  çim ve bitkilerle donatalım. Bu konuda acil olarak projesi hazırlayalım. Geniş alanları bulunan parkların içine sanat alanları ve anfi tiyatrolar yapalım. Avrupa’yı takip ediyorsunuz. Güzel işler yaptınız ve yapmaya da devam edeceğinizden şüphem yok.” dedi.

Begen Paylas !

Yazar

Comments are closed.