Bazaar – Alışveriş Ve Yaşam Dergisi

Başkan Ümit Uysal’dan açık mesaj Muratpaşa’da şeffaf yönetime ilk adım

admin 26 Nisan 2014 Genel, Gündem, Haber Yorumlar Kapalı

b1Yapı denetim temsilcileri ile bir araya gelen Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal,  İmar Müdürlüğü’ndeki işletim ve çalışma sistemini daha şeffaf ve hızlı hale getirilmesi yönünde ilk adımı attı.

 

“Birlikte yöneteceğiz”  ilkesiyle yola çıkan ve kentin tüm dinamikleri ile fikir alışverişinde bulunan Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal,  çalışmalarını sürdürüyor.  Yapı Denetim Firma sahipleri ve çalışanları için geniş katılımlı bir toplantı düzenleyen Uysal, imar çalışmaları ve işleyiş düzenin iyileştirilmesi ile ilgili bilgi aldı. İmar Komisyonu üyelerinin de hazır bulunduğu toplantıda Uysal, inşaat sektörünün öncü sektör olduğuna vurgu yaparak, sektörün aktörleri  ile fikir alışverişi içinde şeffaf ve hızlı işleyen bir sistem yaratılacağını söyledi.

İŞ AKIŞI İNTERNETTEN İZLENEBİLECEK

Muratpaşa Belediyesi konferans salonunda düzenlenen toplantıda Muratpaşa Belediye başkanı Ümit Uysal sektör temsilcileri  ile buluştu. Geçmişi değil, gelecek ve hizmet anlayışındaki yeni ufukları konuşmak için bir araya geldiklerine değinen Başkan Uysal,  bu sektördeki birliktelik ve barışın diğer sektörlere de öncülük edeceğini ifade etti.  Uysal, “ İnşaat sektörünün daha sağlıklı ve hızlı hizmet alması için gereken tüm düzenlemeleri yapacağız. İnternet üzerinden takip edilebilecek bir sistemi sektör temsilcilerimizin de fikirleri ile en kısa sürede hayata geçireceğiz” dedi.

SEKTÖR EĞİLİMLERİ VURGUSU

Belediyecilik hizmetlerinde ilgili sektör eğilimlerini çok önemsediklerinin altını çizen Uysal, “Nitelikli, akışkan, denetlenebilir ve gözlenebilir bir düzene nasıl gidebiliriz? Onu konuşacağız. Bilgi alışverişi ortamı yaratarak sektörün önerilerini de değerlendirecek ve geçmişten bugüne taşınan sorunları çözeceğiz” diye konuştu. Sektör çalışanları ve temsilcilerinin de öneri ve sorularını alan Uysal,  yapı denetim firmaları ile düzenli aralıklarla bir araya gelerek  çalışma sistemi ile ilgili görüş alışverişinde bulunacaklarını vurguladı.

Begen Paylas !

Yazar

Comments are closed.