Bazaar – Alışveriş Ve Yaşam Dergisi

Antalya’ya golfte Tiger Woods bereketi

admin 29 Ekim 2012 Haber Yorumlar Kapalı
Antalya’ya golfte Tiger Woods bereketi

Cahit Şahin, Tiger Woods ile gelen dünyanın en iyi 7 golfçüsünün, golfte dünyanın ilgisinin Antalya’ya çekilmesine ve ülke tanıtımına büyük katkı yapmasına neden olduğunu söyledi.

                   ANTALYA (CİHAN)- Antalya Golf İhtisas ve Spor Kulübü Derneği (AGİSK) Başkanı ve Montgomerie Maxx Royal Golf Club Genel Müdürü Cahit Şahin, Tiger Woods ile gelen dünyanın en iyi 7 golfçüsünün, golfte dünyanın ilgisinin Antalya’ya çekilmesine ve ülke tanıtımına büyük katkı yapmasına neden olduğunu söyledi.                   Cahit Şahin, yaptığı açıklamada, dünyanın en iyi 8 golfçüsünün Antalya Belek’e gelip oynamasının hayal bile edilemediğini belirtti. Şahin, “Bu 8 büyük golfçü Belek’e geldi ve dünya golf finalinde oynadılar. Bu ünlü golfçülerin Belek’e gelmesi hem çalışmalarımızı hızlandırdı hem de ülke tanıtımına büyük katkı sağladı.” dedi.Bu büyük golf turnuvasının Türkiye açısından bir sınav niteliğini taşıdığını anlatan Şahin, ”Bu bizim için sınavdı. Bu sınavdan başarı ile geçtik. Bu turnuvanın ardından Belek’teki golf sahaları ölü sezonda dahi rezervasyonlar almaya başladı. Eurotur Golf Turnuvası takvimine girmeyi başardık. Ülke olarak yıllardır bu takvime girmeye çalışıyorduk. Bu turnuva sayesinde bunu da başardık” diye konuştu.

Eurotur’un Türkiye’de olmasının önemine değinen Şahin, şunları kaydetti: ”Bu turnuvaya dünyanın en iyi 76 golfçüsü katılacak. 2013 yılı Kasım ayında yapılacak bu turnuvaya Tiger Woods’un da katılacağı bildirildi. Bu turnuvayı 95 ülkeden 4,5 milyon insan izleyecek. Bu turnuvada rekor bir ücret verilecek. Bu nedenle de bu turnuvaya dünyanın en ünlü golfçülerin katılımı bekleniyor. Bu turnuva ile dünya golfçülerinin dikkati yeniden Türkiye’ye çevrilecek. Belek’teki golf sahalarını ve otelleri çok beğenen Tiger Woods, buraya tekrar geleceğini ve turnuvaya katılacağını belirmişti. Gelecek yıl yapılacak bu turnuvaya da Tiger Woods’un gelmesi büyük bir ihtimaldir.”

Begen Paylas !

Yazar

Comments are closed.