Bazaar – Alışveriş Ve Yaşam Dergisi

Antalya’da Terör Protestosu

admin 15 Mart 2016 Galeri, Genel, Gündem, Haber, Yaşam Yorumlar Kapalı
Antalya’da Terör Protestosu

Antalya’da terör protestosuAntalya’da, dün 37 kişinin hayatını kaybettiği Ankara’daki terör saldırısı, katliamın yaşandığı saatte çeşitli eylemlerle protesto edildi.

Antalya’da, dün 37 kişinin hayatını kaybettiğiAnkara‘daki terör saldırısı, katliamın yaşandığı saatte çeşitli eylemlerle protesto edildi.Antalya‘da CHP İl Başkanlığı, Ankara‘da dün yaşanan saldırıyı saat 18.30′da Cumhuriyet Meydanı’nda protesto etti. Aralarında CHP İl Başkanı Semih Esen, CHP Antalya Milletvekili Mustafa Akaydın‘ın da bulunduğu bir grup partili ‘Ankara Unutmayacağız’ yazılı pankartlar açtı, saldırıda hayatını kaybedenlerin anısına saygı duruşunda bulundu, sloganlar ve yaptıkları açıklamalarla hükümeti istifaya davet etti.

CHP İl Başkanı Esen, yaptığı açıklamada Ankara‘da son 5 ay içinde 3′üncü kez yaşanan saldırıların ardından ‘Biz iyiyiz. Bize bir şey olmadıö diyecek durumda olmadıklarını söyledi. Terörün nereden gelirse gelsin bir insanlık suçu olduğunu, ölen her insanla kendilerinin de öldüğünü yaralandığını belirten Esen, partisinin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu‘nun da ifade ettiği gibi terörle mücadele konusunda her türlü siyasi sorumluluğu üstlenmeye hazır olduğunu söyledi.

HALKEVLERİ DE PROTESTO ETTİ

Cumhuriyet Meydanı’nda CHP’nin protestosuyla aynı dakikalarda Halkevleri üyesi bir grup da tarihi Kale Kapısı’nda Ankara saldırısında hayatını kaybedenler adına yaktıkları mumla sessiz eylemdeydi. ‘Yaşamak için ayağa kalk’ yazılı pankart açan grup adına yapılan açıklamanın hedefinde hükümet vardı. Açıklamada, ‘Bu ülkeyi yaşanabilir bir ülke olmaktan çıkaran her katliam sonrası yayın yasakları getirip gizlilik kararı almaktan, topladığı güvenlik zirvesinde kendi güvenliklerini konuşmaktan başka bir şey bilmeyen AKP hükümeti derhal istifa etmelidir. Artık yeter, her gün yeni bir katliam yaşanmasını beklemeyeceğizö ifadelerine yer verildi.

Begen Paylas !

Yazar

Comments are closed.