Bazaar – Alışveriş Ve Yaşam Dergisi

Antalya’da 2b Kavgası

admin 15 Şubat 2016 Galeri, Genel, Gündem, Haber Yorumlar Kapalı
Antalya’da 2b Kavgası

antalyada-2b-kavgasi-2

ANTALYA’nın Gaziler mevkiindeki 2B niteliğindeki araziler, eski Varsak Belediyesi’nin eski başkanı Hüseyin Ayanoğlu’nu karakolluk etti.

Gaziler bölgesindeki 2B niteliğindeki araziyle ilgili çıkan mülkiyet kavgasında silahla ateş açıldı. Olayla ilgili Hüseyin Ayanoğlu’nun işçisi olduğu iddia edilen Mehmet K. ile Samet D. jandarma tarafından gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen iki şüpheli tutuksuz yargılanmak üzere serbest kaldı.

Arazinin kendilerine ait olduğunu iddia eden Süleyman Kaplan, Hüseyin Ayanoğlu’nu işgalcilikle suçladı, arazilerinin gasp edilmek istendiğini öne sürdü. Hüseyin Ayanoğlu ise söz konusu araziyi Süleyman Kaplan ile kardeşlerinden 1995 yılında satın aldığını iddia etti. 2B arazisi karşılığında Kaplan ailesine 22 arsa ile 700 bin lira ve bir traktör verdiğini öne süren Ayanoğlu, 2010 yılına kadar da bu araziyi ekip biçtiğini söyledi. Arazinin bir bölümünün tapusunu aldığını, bir kısmının da işlemlerinin devam ettiğini iddia eden Ayanoğlu, “Sattıkları yeri vermek istemiyorlar” dedi.

Begen Paylas !

Yazar

Comments are closed.