Bazaar – Alışveriş Ve Yaşam Dergisi

Antalya Bağımsız Milletvekili Adayı Hasan Subaşı Alanya’da

admin 14 Nisan 2015 Galeri, Gece, Genel, Gündem, Haber, Magazin, Mekanlar, Roportajlar, Spor, Yaşam Yorumlar Kapalı
Antalya Bağımsız Milletvekili Adayı Hasan Subaşı Alanya’da

Antalya Bağımsız Milletvekili Adayı Hasan Subaşı Alanya’da

SUBAŞI; ‘PARTİLERDEKİ AKIL TUTULMASI ALANYA’YI VURDU’

Seçim çalışmalarını ilçelerde sürdüren Antalya Bağımsız Milletvekili Adayı Hasan Subaşı, Alanya’ya geldi. Alanya Gazeteciler Cemiyeti’nde (AGC) basın mensupları ile bir araya gelen Subaşı, demokrasiden vazgeçen siyasi partilerdeki akıl tutulması Alanya’yı da vurdu” dedi. Subaşı, ” Siyasetle uğraşan herkesin siyaseti düzeltme gayreti içinde olması gerekir. Çünkü siyaset hepimizin geleceğini planlayan bir kurumdur. Yeter ki biraz daha cesur olalım” şeklinde konuştu ve ” Bir partiden vekil olup meclise gittiğinizde bütün bunları anlatamazsınız. Konuşursanız ya vatan haini ilan ederler, ya da ihraç. İşte bugün sırtında yumurta küfesini sırtında taşıyabilecek siyasetçilere ihtiyaç var” dedi.

Sabah saatlerinde Alanya’ya gelen Hasan Subaşı, öğleden önce Alanya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı  Nuri Demir, Otobüsçüler ve Minibüsçüler Odası Başkanı  Doğan Bacak ile Pazarcılar Odası Başkanı Hasan Yiğit’i makamlarında ziyaret etti.  Her üç esnaf odası başkanı ile siyasetteki son gelişmeleri değerlendiren ve esnafın sıkıntılarını dinleyen Subaşı, toplumun siyasi partilere güveni kalmadığını ve siyasetin dibe vurduğunu belirterek, ”Partiler bu söylediklerimi doğru çıkarırcasına bölge dağılımını dikkate almadan, temsilde adaleti hiçe sayarak listeler yaptılar” dedi.

AGC’Yİ ZİYARET ETTİ

Hasan Subaşı daha sonra Alanya Gazeteciler Cemiyeti Basın Merkezi’nde AGC Başkanı Mehmet Ali Dim’i ziyaret ederek burada gazetecilerle bir araya  geldi. Subaşı’nın ziyaretinden son derece mutlu olduklarını ifade eden AGC Başkanı Mehmet Ali Dim, uzun yıllardır, hem belediye başkanlığı, hem de siyasetin her kademesinde yaptığı görevi sırasında önemli hizmetler verdiğini hatırlatarak, “Subaşı  adeta  kilitlenen siyasete bağımsız aday olarak bir sinerji kazandırdı. Adaylığı herkese ve özellikle  Alanya’mızda bir heyecan yarattı” diye konuştu

YUMURTA KÜFESİNİ SIRTINDA TAŞIYACAK SİYASETÇİLERE İHTİYAÇ VAR

Alanya’da olmaktan büyük mutluluk duyduğunu dile getiren Hasan Subaşı da, “Geçen ay Alanya’ya geldiğim Alanya’da sivil toplum örgütlerinin tensilcileri ile bir toplantı yaptım.  Türkiye’de siyaseti 30 yılı aşkın süredir takip ettiğimi ve siyasette böylesi bir dip noktası görmediğimi, siyasi iktidarın her geçen gün demokrasiden vazgeçtiğini anlattım. Ben de ‘Demokratlıktan ve Demokrasiden vazgeçmem’ diyerek ortaya çıktım. Bunun bir anlamı var tabi. Siyaset demokrasiden vazgeçmeye başlamışsa  kamunun parası-pulu talan edilir. Çünkü kamu yönetiminde şeffaflık, hoşgörü, insan hakları kalmaz. Kutuplaşma ve kamplaşma başlar. Siyasete nefret dili hakim olur. Toplum unutulur , partilerin lider kadroları Ankara’da kendi hükümranlıklarını kurmakla uğraşırlar. Bir partiden vekil olup meclise gittiğinizde bütün bunları anlatamazsınız. Konuşursanız ya vatan haini ilan ederler, ya da ihraç. İşte bugün sırtında yumurta küfesini sırtında taşıyabilecek siyasetçilere ihtiyaç var” dedi.

Geçen ayki Alanya toplantısında konuştuklarının birebir karşısına çıktığını  dile getiren Subaşı şöyle devam etti:

“Alanya’yı ele alalım. Alanla MHP teşkilatı, tarihinde ilk kez Alanya Belediye Başkanlığını kazanmış. İlçe Başkanı da bu seçimlerde aday adayı olmuş. Bu büyük başarıyı elde ekibin başkanı 5. sıraya konuluyor. İlk Üç sırada biri ithal ikisi  Manavgatlı aday açıklanıyor. Alanya, turizmin öncüsü, turizm gelirinin yüzde 10′!unu sağlayan bir kent olarak, Türkiye’nin muz üretiminin yarısını sağlayan bir kent olarak ihmal edilebilinir mi? İşte bunlar lider sultasının bir eseri. liderler yaptıkları bu hataların belki farkında bile değiller. Ama biz buraya geldiklerinde yine alkış tutuyoruz. Bir kez kaşımızı çatıversek, arkamızı dönüversek ne olduğunu soracaklardır. Bir akıl tutulması yaşanan siyasette ilk darbeyi hiç bir partinin aday göstermediği en büyük ilçe Alanya görmüştür”

Alanyalıların kendisine ”Bizim adayımız” demelerinden onur duyduğunu dile getiren Subaşı, “Alanya’da bugün gördüğüm hüsnü kabul beni çok mutlu etti. Başta gazeteciler olmak üzere sizin şahsınızda tüm Alanyalılara teşekkür ederim” diye konuştu.

BU MECLİS KURUCU MECLİS VASFINDA OLACAK

Hasan Subaşı bir gazetenin sorusu üzerine, önümüzdeki dönem kurulacak TBMM’nin Kurucu Meclis vasfı taşıyacağını belirterek,  “Çünkü bu meclis yeni Anayasa’yı konuşacak. Bu meclis çözüm sürecini tamamlayacak, bu meclis rejimi, tartışacak. O yüzden  oyunuzun kıymetini bilin” dedi.  Bir başka soru üzerine de özellikle MHP’nin aday adayı olan ilçe başkanını  5. sıradan göstermesinin yanlış olduğuna dikkat çeken Subaşı, “Bu başta iktidar olmak üzere siyasi partilerin demokrasiden vazgeçmelerinin basit bir göstergesidir” dedi.

Subaşı seçildikten sonra herhangi bir partiye geçip geçmeyeceği şeklindeki soruya, “Asla. Öyle bir niyetim olsa partilerden aday adayı olurdum. Hem onları eleştirmek, hem de transfer olmak akla gelebilecek son şey. Bir de ben size 14 vekilimiz vardı, ne yaptılar diye sorsam vereceğiniz cevap bir hiç olacaktır.  Siyasetle uğraşan herkesin siyaseti düzeltme gayreti içinde olması gerekir. Çünkü siyaset hepimizin geleceğini planlayan bir kurumdur. Yeter ki biraz daha cesur olalım” şeklinde yanıt verdi.

Subaşı öğle namazını takiben hayatını kaybeden Alanya’nın tanınmış kişilerinden Hüseyin Hacıkadiroğlu’nun eşi Emine Ferah Hacikadiroğlu’nun cenaze törenine katıldı. Daha sonra da ilçedeki sivil toplum örgütleri ziyaretlerini sürdürdü.AGC DİM AGC ESNAF ODASI OTOBÜSÇÜLER VE MİNİBÜSÇÜLER ODASI

 

 

 

Begen Paylas !

Yazar

Comments are closed.