Bazaar – Alışveriş Ve Yaşam Dergisi

Alara Koleji Sandık Başında

admin 22 Ekim 2012 Genel, Haber Yorumlar Kapalı
Alara Koleji Sandık Başında

Alara Koleji  Okul Meclisi Başkanlığı seçimi yapıldı. Öğrencilerin sandık başına giderek oy kullandığı seçimler keyifli ve heyecanlı bir ortamda kıran kırana geçti.

Okul Meclisi Başkanlığı seçiminde 4 aday başkanlık için yarıştı. Okul Öğrenci Meclis Başkanlığı seçimi gizli oy esaslarına göre yapıldı. 200 öğrencinin gizli oy kullandığı seçimde Alp Yıldırım 49, Berk Kutay GÖK 45, Fırat BAYHAN 38, Ulaş CONKEROĞLU 21 oy aldı. 49 oy alan Alp YILDIRIM Alara Koleji Öğrenci Meclisi Başkanlığı’na seçildi.

Seçim sonrası okul meclis başkanının görevleri ile ilgili bilgiler veren Alp YILDIRIM, “Meclis başkanı öğrenci yönetim kurulu toplantılarına başkanlık eder. Öğrencilerin her türlü dileklerini dinler. Bu dileklerin yerine getirilmesinde ve cevaplandırılmasında rehber öğretmenin fikirlerini de alarak ilgililerin dikkatine sunar” dedi.

Okul Öğrenci meclis başkan yardımcılı için ise 5 aday yarıştı. Egehan KULA 66 oyla Başkan yardımcısı olurken, Zeynep ÇİLOĞLU 39, Salih SARANŞARLAK 20, Efe ATÇI ve Hiranaz SARI 14’er oy aldılar.

 

Seçim sonrası oy kullanan arkadaşlarına yaptıkları konuşma ile teşekkür eden Alp YILDIRIM ve Egehan KULA seçim dönemindeki vaatlerini okul idaresi , okul aile birliği ve öğretmenlerinin destekleri ile yerine getireceklerini söylediler.

Begen Paylas !

Yazar

Comments are closed.