Bazaar – Alışveriş Ve Yaşam Dergisi

AK Parti Antalya İl Başkanı Av. Mustafa Köse: “Millete hizmet yolunda 12. yıl”

admin 16 Ağustos 2013 Galeri, Genel, Gündem, Haber, Roportajlar Yorumlar Kapalı
AK Parti Antalya İl Başkanı Av. Mustafa Köse:  “Millete hizmet yolunda 12. yıl”

AK Parti İl Başkanlığı toplantı salonunda düzenlediği basın toplantısına, rahatsızlığı dolayısıyla ameliyat geçiren Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın’ın, eşi Günseli Akaydın’a geçmiş olsun dileğinde bulunarak başladı. Gerçekleşen basın toplantısında, 2014 yılında gerçekleşecek olan yerel seçimlerdeki adaylık ve aday adaylığıyla ilgili AK Parti Genel Merkezi’nden, kendilerine henüz takvimin ulaşmadığını belirten İl Başkanı Mustafa Köse,  aday adayı olacaklardan en büyük beklentilerinin aday gösterilmemeleri durumunda da aynı şevkle çalışmaları ya da hiç aday adayı olmamalarını istedi. AK Parti’nin iktidar bir parti olmasıyla ve Antalya’da birinci parti olmaları dolayısıyla partilerine büyük bir teveccüh olduğunu dile getiren Köse, “Doğru adaylar, doğru strateji ve doğru çalışmalarla bu seçimleri yöneteceğiz. Bunları yaparsak; milletimizin takdirini kazanacağımızdan hiç şüphemiz yok” diye konuştu.

İl Başkanı Av. Mustafa Köse, AK Parti Genel Merkezi  tarafından ilçeler ve büyükşehir belediyesiyle ilgili bir anket gerçekleştirildiğini ancak netleşmeyen ilçelerde tekrar anketler düzenleneceğini kaydetti.  Ancak tek ölçünün anketler olmadığını, teşkilatların temayülü, sivil toplum kuruluşları ve kanaat önderlerinin de görüşlerinin alınacağını belirten  Köse, “Aday adaylarının yarışmasının partiye zarar vermesine engel olacağız. Aday adaylarının partiye zarar verecek düzeyde yarışmasını istemiyoruz” dedi.

AK Parti, 12 yıl önce kimsesizlilerin kimsesi, sessiz yığınların sesi olmak için yola çıktığını ve her zaman bu düşünce içersinde yoluna devam ettiğini ifade eden İl Başkanı Köse,  “AK Parti olarak girdiğimiz 2 yerel, 2 genel seçim ve 2 referandumdan “alnımızın akıyla” çıktık. AK Parti’nin kuruluş yıldönümlerini daha coşkulu ve heyecanlı kutlamak isterdik ama gerek Mısır’da gerekse de Suriye’de, katliamda şehit düşen kardeşlerimiz nedeniyle hüzünlüyüz, bu yüzden partimizce kutlama yapmama kararı aldık” diye konuştu.

Mısır’da 2 binin üzerinde insanın, demokratik olarak tepki gösterdikleri için şehit edildiğini belirten İl Başkanı Köse, “Şehit edilen insanlar ‘Demokrasi istiyoruz’, ‘ idareciyi biz seçtik, birisi götürecekse o biziz’ dedikleri için öldürüldüler. Mısır’da insanlık dramı yaşanıyor. Dünya elini kolunu bağlamış seyrediyor. Bizim ülkemizdeki bazı sivil toplum kuruluşları, bazı vatandaşlarımız da bu elim manzarayı seyrediyor sadece. Güya ordu demokrasiyi getirmek için müdahale etmiş. Böyle safsata olmaz. Batı nerede? Güya demokrasiyi her şeyin üzerinde tutanlar nerede? Burada maalesef eleştiren, tepki gösteren AK Parti iktidarı ve onun Başbakan’ı eleştiriliyor. Sonucu ne olursa olsun doğruyu söylemek ve yapmak lazım. Ülke menfaati kadar, insanlık vicdanındaki duruş önemlidir. Belki; Suriye ve Mısır’da Türkiye’nin, çıkarları başka şeyleri yapmayı da gerektiriyordur. Ama kendimiz için yanlış bile olsa hak için doğruları yapmak zorundayız. Onlar katledilirken biz susamayız” dedi.

Mısır ve Suriye’de zalimlerin sonunda mahkum olacaklarını ve “hakettiklerini bulacaklarını” söyleyen İl Başkanı Köse, yaşananları eleştiren AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın duruş ve söylemlerinin sonuna kadar arkasında olacaklarının mesajını verdi.

Begen Paylas !

Yazar

Comments are closed.