Bazaar – Alışveriş Ve Yaşam Dergisi

5 YILDIZLI TATİL

admin 06 Şubat 2016 Galeri, Genel, Gündem, Haber, Yaşam Yorumlar Kapalı
5 YILDIZLI TATİL

engellilere-yurt-disinda-ucretsiz-tatil-imkani-6312965_2669_o

ANKARA’nın Polatlı İlçesi’nde yaşayan 285 engelli, Polatlı Belediyesi’nin düzenlediği etkinlikte Antalya’nın Manavgat İlçesi’ndeki 5 yıldızlı bir otelde tatil yaptı.

Geçen yıl 200 engelliye 3 gün Alanya’da tatil yaptıran Polatlı Belediyesi bu yıl da 285 engelliyi Manavgat Side’de 4 gün 5 yıldızlı otelde her şey dahil tatile götürdü. Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya da engellilere ailesi ile eşlik etti. Polatlı Belediyesi Cemil Meriç Engelsiz Hayat Merkezi uzman kadrosu tarafından tatil boyunca gözetim altında tutulan engelliler, refakatçilerinin yanı sıra Polatlı Belediyesi’ne bağlı psikologlar, sosyologlar, bakım sorumluları ve işaret dili uzmanları ile tatil yaptı.
Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, engellilerin yüzünü güldürmek ve hayatta aksayan taraflarını doldurmak için çalıştıklarını söyledi. Geçen yıl yaptıkları tatil projesinden pozitif geri dönüşler aldıklarını kaydeden Başkan Yıldızkaya, “Tatil boyunca engellilerimizin böyle bir motivasyona ne kadar ihtiyaç duyduklarını görmüş olduk. Bizim onlardan herhangi bir beklentimiz yok, yalnızca engelli kardeşlerimizin yüzlerindeki gülümsemeyi görmek bizi mutlu ediyor. Bizler hayatın her anında, tüm sıkıntılarında engelli kardeşlerimizin yanlarındayız. Engellilerimiz için yaptığımız bu tür etkinlikler onlara sunulan bir nimet değil, onların hakkıdır” diye konuştu.

Begen Paylas !

Yazar

Comments are closed.