Bazaar – Alışveriş Ve Yaşam Dergisi

CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal sabah kahvaltısı için her zaman gittiği börekçide mermer tezgaha geçip börek açtı. Baykal daha sonra yüzmeye gitti.

admin 08 Ağustos 2013 Galeri, Genel, Gündem, Haber, Roportajlar Yorumlar Kapalı
CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal sabah kahvaltısı için her zaman gittiği börekçide mermer tezgaha geçip börek açtı. Baykal daha sonra yüzmeye gitti.

DSCF6465

CHP eski Lideri Baykal, her bayram gittiği börekçide ilk kez siyak önlük giydi ve eline merdane alıp börek açtı. Geniş mermer tezgahta yağlı hamurun önce merdane yardımıyla açılıp daha sonra elle inceltilmesiyle yapılan serpme böreği yapmayı deneyen Baykal’ın danışmanlığı börek salonun sahibi ve ustası Ramazan Avcuoğlu yaptı. Avcuoğlu, Baykal’ın merdane yardımıyla açtığı hamuru zaman zaman düzeltti, elle inceltmesine yardımcı oldu.
CHP eski Lideri Baykal, açtığı böreği kıymalı yapmayı tercih etti. Mermer tezgahtaki kıyma tenceresinden eline bir miktar alan Baykal, “Bu kadar koysam batar mısın?” diye sordu.Sultan  Avcuoğlu, “O az oldu. Biraz daha koyalım” deyince Baykal bu kez bonkör davrandı. İçine kıyma doldurduğu böreği katlayarak fırına sürülmeye hazır hale getiren Baykal, Sultan Avcuoğlu’na, “Bu böreği kimseye verme” diye tembihledi. Deniz Baykal, serpme böreği yemenin zevkli ama hazırlamanın da heyecan verici olduğunu söyledi. Baykal, böreğini yemek için aday adaylarıyla masaya geçerken usta Avcuoğlu, Baykal’ın ikinci  denemesine rağmen oldukça başarılı olduğunu kaydetti. Baykal daha sonra  herkes’le bayramlaşarak avcuoğlu ayrıldı

Begen Paylas !

Yazar

Comments are closed.